10 nejznámějších producentů v ČR

4. 2. 2022

Točit videa může v dnešní době opravdu každý, ale málo komu se povede, aby jeho videa měly úspěch. Jsou ovšem videotvůrci, režiséři a producenti, kteří jsou známější a mají hodně zkušeností. My jsme pro Vás vybrali ty, kteří mají velký ohlas mezi veřejnosti.

Janek Rubeš

Režisér, moderátor, televizní producent, dokumentarista aj. Dle svých slov: Kluk, který natáčí videa”, moderuje svou velmi známou show Kluci z Prahy. Jeho jméno neodmyslitelně patří například k pořadu Honest Guide”. Také vytvořil řadu pořadů jako například Město podvodů?, Praha vs. prachy, Jak na to, a podobně. 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Janek_Rube%C5%A1

A kde najdete Janka?

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN nebo sledovat, jak svůj život sdílí na Instagramu, pokud Vás ale zajímá jeho tvorba, můžete navštívit YouTube kanál, ale spíše je známý na profilu Kluci z Prahy, na kterém se Jankovi a Honzovi od založení kanálu (2. 10. 2020) povedlo vytvořit něco kolem 100 videí a získali přes 350 tisíc odběratelů.

Nejúspěšnější díla

Nejsledovanější video na YouTube kanálu s 2 miliony zhlédnutí.

Mgr. Marek Dvořák (Markus)

Majitel studia Markusfilm. Dále také producent a režisér. Podílel se režii i produkci u stovek reklam, hudebních klipů a několika celovečerních i krátkých filmů. Založil festival CineTube – festival, během něhož probíhá projekce minifilmů v kinech a který mezi roky 2014 – 2018 navštívilo přes 30 tisíc lidí. Rád běhá, má za sebou uběhnutý půlmaraton i maraton.”

Zdroj: https://www.markusfilm.com/cs/about

A kde najdete Markuse?

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN nebo sledovat, jak svůj život sdílí na Instagramu, pokud Vás zajímá jeho tvorba, můžete navštívit YouTube kanál, který má založený již přes 10 let (od 22. 11. 2011) a za tu dobu se mu povedlo nahrát přes 200 videí a získat tak přes 13 tisíc odběratelů.

Nejúspěšnější díla

Nejvíce sledovaným videem na YouTube kanále Markusfilm.com je trailer na akci CineTube.

Otto Beck

Zakladatel a vedoucí producent v pražské HayotFilms produkci. Absolvent Filmové akademie v New Yorku. Spolupracoval s úžasným režisérem Costa Famem v jeho trilogii krátkých filmů, které byly nominovány na Oscary v roce 2013.”

Zdroj: https://hayotfilms.com/cs/#aboutus

A kde najdete Otta?

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN nebo sledovat, jak svůj život sdílí na Instagramu, pokud Vás zajímá jeho tvorba, můžete navštívit YouTube kanál, který má od roku 2006, obsahuje 30 videí a díky své tvorbě získal 9 tisíc odběratelů.

Nejúspěšnější díla

Mezi nejsledovanější videa na jeho kanále patří Lež vs Pravda: Kdyby muži říkali pravdu | Lie vs Truth, nyní má něco přes 3,5 milionů zhlédnutí.

Markus Krug

Český režisér a kameraman, který se proslavil díky One Man Show. Vyrůstal v Rakousku a v Německu. Absolvoval střední školu Lahser High School v Michiganu, zaměření má film a televize. Poté pokračoval na filmové škole v Písku, obor kamera.”

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Markus_Krug

A kde najdete Markuse?;

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN nebo sledovat, jak svůj život sdílí na Instagramu, pokud Vás zajímá jeho tvorba, můžete navštívit YouTube kanál, který není příliš rozšířený, ale proslavil se také díky vrcholnému dílu v jeho kariéře, a tím je právě níže zmíněná reklama na Redbull.

Nejúspěšnější díla

Nejúspěšnější dílo Markuse Kruga je reklama pro společnost Red Bull. From Castle to Castle | Red Bull Racing take a Road Trip from the Czech Republic to Slovakia, nyní má přes 1,7 milionů zhlédnutí a u samotného natáčení byl i Janek Rubeš z Kluků z Prahy.

Štěpán FOK Vodrážka

Režisér, producent ve společnosti Up&Up Productions. Studoval na FAMU, kterou zakončil filmem The Deal. Zahrál si ve filmu Moje svoboda”. Natočil více než 20 hudebních videí a pravidelně také točí reklamy pro korporátní klienty, jako jsou Nestlé, Coca-cola, Orange.

A kde najdete Štěpána?

Nemá sociální sítě, na kterých byste ho mohli najít. Přečíst si o něm můžete na jeho webových stránkách.

Nejúspěšnější díla

Režíroval například velmi úspěšnou reklamní kampaň pro Baťu. 

Jakub Švejkar

Přestože svou kariéru začínal jako kameraman, díky svým hereckým zkušenostem projevuje velkou empatii při práci s herci a také skvělé schopnosti při režii hereckých akcí. Jako režisér preferuje čistý vizuální styl, videa plná humoru, zajímavé příběhy a pozoruhodné postavy.”
Zdroj: http://www.weare.cz/directors/jakub-svejkar

A kde najdete Jakuba?

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN nebo sledovat jak svůj život sdílí na Instagramu, pokud Vás zajímá jeho tvorba, můžete navštívit YouTube kanál produkce, ve které dělá režiséra.

Nejúspěšnější díla

Režíroval například reklamu pro Staropramen, která o Vánocích 2021 běžela v televizi.

Matěj Chlupáček

Matěj Chlupáček dokončil svůj celovečerní debut Bez doteku v osmnácti letech, aniž by studoval uměleckou školu. Nejlepším vzděláním je přece praxe říká. Svět filmu jej přitahoval již od dětství. Ve čtrnácti letech začal natáčet propagační spoty i videoklipy. Na filmu Bez doteku režisér úzce spolupracoval se supervizorem herců Michalem Samirem. Na jeho debutu Hany se podílel jako producent a technický supervizor.”

Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/77140-matej-chlupacek/biografie/ 

A kde najdete Matěje?

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN nebo sledovat, jak svůj život sdílí na Instagramu.

Nejúspěšnější díla

Mezi jeho nejúspěšnější díla patří reklam pro firmu Škoda. 

https://youtu.be/lepFZIfZV2Q

David Chvátal

Režíroval reklamy pro značky Škoda Auto, Jobs.cz, Kofola, Výborné pivo, Radegast, Mitsubishi, Gambrinus a O2. Je velmi přesný v přípravách před produkcí, má velké pochopení pro postprodukci a miluje kreativitu.

A kde najdete Davida?

Pokud Vás zajímá jeho tvorba, můžete navštívit jeho Vimeo kanál.

Nejúspěšnější díla

Má za sebou velkou řadu reklam a je tvůrcem také virální parodie.

Marek Škarpa

Český filmový producent, který spolupracoval na pořadech Jak se staví sen, Ano, šéfe! a další z nabídky televize Prima. Zároveň se podílel na několika filmech a dokumentech. Jako producent pracoval na dokumentu Má Vlast(a), který je o Vlastě Chramostové. 

A kde najdete Marka?

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN nebo sledovat, jak svůj život sdílí na Instagramu.

Nejúspěšnější díla

Vytvořil obrovskou škálu projektů, nelze určit jeho nejúspěšnější dílo, ale mezi populární se řadí právě Ano, šéfe!, Na nože! a tak dále.
Podívejte se na nejlepší hlášky z Ano, šéfe!

Miloslav Šmídmajer

Český filmový producent, režisér a scénárista. Pracoval jako režisér ve filmech Peklo s princeznou, Probudím se včera a jiné. Ve filmové scéně pracoval na projektech Jak se krotí krokodýli, Jak básníci neztrácejí naději

A kde najdete Miloslava?

Můžete se podívat na jeho obsáhlý LinkedIN. Pokud Vás zajímá jeho tvorba, můžete navštívit YouTube kanál produkce, ve které dělá režiséra.

Nejúspěšnější díla

Jde spíše o filmového producenta, tím pádem mezi nejúspěšnější díla může patřit více věcí. Například Probudím se včera film je velmi úspěšným dílem.

These post might interest you