Hledáš inspiraci či rady, jak začít s vlastním podcastem? Poslechni si Dana Tržila, který se podcastingem živí!

Zábavná show E04
hostitel – Lubomír Novohradský
5. 5. 2022

Jeden z hlavních důvodů, proč jsme si Dana Tržila pozvali do naší Zábavné show, bylo získat inspiraci pro naše budoucí video podcasty. Takže pokud plánujete i vy tvořit svoji podcastovou show, Dan Tržil může být branou do světa audio informací. A to nejen pro začátek, ale i pro budoucí úspěch!

Kdo je Dan Tržil?

Dan Tržil je nadšenec, který začal před 6 lety s tvorbou podcastů. Patřil mezi TOP 5 nejposlouchanějších podcasterů v České republice. Začal s podcasty

Pracuje pro firmy jako je Komerční banka, Red Bull a mnoho dalších.

Dále vlastní portál České podcasty, kde můžete svůj podcast začít prezentovat, a tím získat své první fanoušky!

Fotka Dana Tržila, při navštívení video podcastu od Zábavných medií

Jak začít s tvorbou podcastů podle Dana Tržila?

S Danem Tržilem jsme v podcastu probírali základní stavební kameny každého podcastu. Třeba otázku ohledně toho, kdo je tzv. vaše publikum? Mluvili jsme o tom, že by si člověk měl dopředu rozmyslet, na jakém médiu chce podcast vysílat a co svými podcasty chce posluchačům přinést. A v neposlední řadě na jakou tematiku se zaměřit; Zda to budou…

  • Kontroverze
  • Influenceři
  • Aktuality
  • Žurnalistika

Mluvil totiž o svém příběhu, ve kterém popisuje, proč diverzifikoval své portfolio podcastu z jednoho podcastu Proti Proudu na druhý podcast Na vlně podnikání. Dan se nechtěl bavit jen o práci, ale i osobnějších věcech. Měl totiž to štěstí mluvit ve svém životě s výjimečnými lidmi, kteří mají recept na šťastný život.

Někdy je těžké držet jeden směr, když se nejen vy, ale svět kolem vás, rychle mění!

Též jsme se shodli, že hospodský pokec není náš šálek kávy.

Je dobré mít nějaký důvod; motivaci pro tvorbu podcastů, míní Dan Tržil

Dan Tržil též zmínil tvorbu podcastu Proti Proudu. Měl tři motivační pilíře:

  • Naučit se vytrvalosti: zde osobně souhlasím, protože tvorba i vstup do světa médii mohou trvat nějaký ten pátek
  • Potkat se se zajímavými lidmi
  • Naučím se pokládat otázky (Rozebírali jsme, jestli připravovat otázky hostům nebo ne)

Nebyly to ale jenom tyto tři pilíře. Dan Tržil mluvil též o tom, že když jeden podcast pomůže byť jen jednomu člověku, je to úspěch!

Pozadí ze Zábavné show při natáčení s hostem Danem Tržilem

Tak tahle to vypadá, když zrovna makáme!

Osobně si myslím, že dělat v této době podcasty (pouze) s cílem vydělat peníze není zrovna dobré. Nicméně Dan Tržil se podcasty živí. Takže se nabízí otázka, kde je tedy ta správná odpověď… V prodcastu se Dan Tržil k tomuto tématu též vyjadřoval. V každém případě je třeba zohlednit, že Dan to zjevně nedělá pouze pro money.

Proč lidé poslouchají podcasty podle Dana Tržila?

Probírali jsme s Danem Tržilem též téma, proč lidé tráví čas posloucháním podcastů. Přišli jsme na to, že se chtějí něco dozvědět a ušetřit čas.

… Ale též pro jakýsi pocit společnosti okolo vás: nejen když jste sami. Jde i o to, že když posloucháte dva lidi, můžete se cítit, že zrovna vy jste ten třetí.

Kdo inspiroval Dana Tržila ze stovky hostů?

Bylo zajímavé, že Dan Tržil v podcastu prozradil, že mnohdy rozhovory s méně známými lidmi jsou ve finále lepší než inverview s hvězdami či známými osobnostmi. Například jeden z lidí, kteří inspirovali pana Tržila, byl Petr Sýkora.

V Zábavné show nezazněly pouze tyto otázky. Diskutovali jsme mnohem více. Nicméně jsem chtěl tento článek věnovat pouze tvorbě a zajímavostem z oblasti podcastů. Chtěl jsem vědět, co to s člověkem udělá, když bude mít za sebou řadu podcastů, potká zajímavé lidi atd. Změní se pak do jisté míry jeho chování? Bude ho někdo opravdu poslouchat a bude inspirací pro ostatní?

Já jsem svoji inspiraci dostal a co vy? Inspiroval vás také Dan Tržil? Zeptejte se na našem YouTube kanálu, a to hned pod videem!

Budeme se na vás těšit u dalšího dílu.

Lubomír a jeho tým!

Neradi podcasty na Youtube?

Chápeme, že YouTube nemusí každému sedět pro poslech podcastů. Máme pro vás dobrou zprávu: pokud si chcete užít čistě audio zážitek, můžete si poslechnout podcast s Danem Tržilem na Spotify.

Líbil se vám podcast s Danem Tržilem?

Tak co se podívat na další podcasty Zábavných médií?

Třeba na takového Pavla Simandla?

Chcete si nechat profesionálně vytvořit podcast?

Tvorba podcastu je, ač se to nezdá, celkem náročný job. Pokud jste již zahájili vaši podcastovou kariéru, jistě už dobře víte, že Trust Primo mikrofon a Audacity k profesionálnímu výsledku nestačí.

Co takhle mít si vypůjčit naše profesionální vybavení a nechat veškerou práci na nás, takže se budete moci soustředit čistě a jen na samotnou show?

Pokud se vám tento nápad zamlouvá, neváhejte nás kontaktovat, abychom domluvili spolupráci, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Zábavná média

These post might interest you