Jak se stát podnikatelem? Což takhle dát si jídlo na Bali? Jana Šťastná – podcast!

25. 8. 2022

Máme zde další rozhovor, opět s velmi inspirativním člověkem. Jana Šťastná alias Jana Feliz je podnikatelka, fotografka a marketaťačka na volné noze, která při svém „jídelním dobrodružství“ v exotických krajích vyléčila vlastní duši!

Vše se dozvíte ve videu výše!
Nebo raději audio-only?

Ty nejdůležitější myšlenky vám přinášíme v tomto článku!

Které věci nás nejvíce zaujaly příběhu Jany Šťastné (Jana Feliz)?

 • Jana žila běžný nine-to-five life. Hledala vztahy i sebe samu, měla problém být sama. Nic zvláštního.
 • Nicméně se rozhodla svou situaci řešit. To jen tak někdo neudělá. A co víc, pustila se do toho s plnou vervou. Řekla si, že půjde vstříc svým snům a zářnějším zítřkům. A to klidně daleko za hranice republiky. Nejdříve to vypadalo, že i za hranice svých možností, ale během svého dobrodružství objevila, kolik toho v ní je. Janička má možná líbezné jméno a jemný hlásek, ale jen tak něčeho se nezalekne a jen tak něco ji nerozhodí. Je nezastavitelná!

Jana Šťastná

 • Jana odletěla na Bali, kde rozvíjela své marketingové a fotografické dovednosti. Foťák ji přinášel zejména radost, zatímco marketing hlavně obživu. Opět si zde šla za tím, co ji nejvíce lákalo: fotografické zkušenost zužitkovala ve svých projektech.
 • Odolala stesku po vlasti a rozhodla se v exotických končinách budovat svůj byznys. Nebyla to procházka růžovým sadem!

Lubomír Novohradský

 • Nejdřív mělo jít o „pouhý“ dropshipping. Jana si nicméně řekla, že raději více mákne, aby vážně mohla dělat to, co chce a čemu věří.
 • Začala se hluboce zajímat o lokální kuchyně. Nacházela TOP restaurace a ingredience, ochutnávala, poslouchala příběhy zajímavých lidí a své poznatky přenesla do netradiční „motivační kuchařky“.
 • Zatímco ze začátku by ani fastfoodem nepohrdla, později skočila na zdravou Nakonec dospěla k názoru, že i trocha nezdravého může být zdravá, podobně jako ji posunuly vpřed její špatné zkušenosti s některými lidmi. Filozofii zlatého středu, vyváženého života razí i ve svých projektech Cocobeli a Gingerbeli.

Jana Šťastná

 • Snaží se propojit svět beauty s prastarými znalostmi východní medicíny. Boří předsudek, že produkty krásy jsou výhradně doménou žen.
 • Jana je neusazená z hlediska místa i zaměření. Zajímá ji tolik věcí, které spolu souvisí, byť ne na první pohled (ostatně stejným způsobem může působit tento rozhovor). Poněvadž si vše chce řídit podle sebe, vyhýbá se velkým investorům a výraznému outsourcingu. Ovšem protože žádný superhrdina z nebe nespadl, Jana už potřebuje alespoň trochu pomoci. Přiznává, že najít dobré, spolehlivé lidi je velká výzva. Neplatí, že chudší země jsou plné nenáročných svědomitých dobrákům.

Lubomír Novohradský

 • Napřed se zdá, že Jana se pohybuje pouze v mezích gastronomického světa. Ale to je jen kousek skládačky… Pronikněte s ní do světa beauty, nebo třeba i tradičního léčitelství v našem podcastu.
 • První část podcastu zní trochu jako motivační řeč, aby se Češi zvedli a odletěli do zahraničí také zkusit podnikatelské štěstí. Postupně však vyplyne na povrch, že rozhodně není jednoduché se prosadit, a to nemluvě o nejrůznějších nástrahách, kterým musejí business dobrodruzi čelit.

Oba dva - hostitel a host podcastu

Jana Šťastná dovede poutavě vyprávět, nezachází zbytečně do podrobností a dovede předat nejdůležitější informace. Nicméně i ve svém povídání je trochu přelétavá. Při poslechu jsem si vzpomněl na svého vysokoškolského profesora: jeho vypravování také z počátku do sebe nepříliš zapadalo, ale na konci přednášky mi už vždy bylo vše jasné.

Pokud vás Jana zaujala, neváhejte se podívat na bonusové video, které jsme pro vás přichystali:

Stále málo? Stále se chcete dozvědět více o Janě? Tak si pusťte výše uvedené video nebo pokračujte ve čtení.

Jakou má Jana Šťastná slabou stránku?

Nikdo není dokonalý. Jana Šťastná přiznává, že má problém se soustředěním. Její mysl ji táhne k tolika věcem, které svět nabízí. Říká, že se musí snažit profilovat se, zaměřit se na užší oblast.

Co je na podcastu s Janou Šťastnou výjimečného?

Každý podcast je něčím výjimečný, jedinečný; ale tento obzvlášť: Lubomír Novohradský, hostitel podcastu, totiž v přímém přenosu vyzkoušel jeden z produktů Jany Šťastné, respektive brandu Gingerbeli. To musíte vidět!

Jana Šťastná

Co si odnést z rozhovoru s Janou Šťastnou?

Je toho spousta… Třeba to, že rodná vlast zůstane v našich srdcích nezávisle na tom, jak daleko a na jak dlouho se od ní vzdálíme. Češi mají chyby, ale to zdaleka neznamená, že ostatní národy jsou dokonalí. Možná právě cestování nám může pomoci stát se better-than-average Čechem.

… Nebo i to, že všechno zlé je k něčemu dobré; třeba i koronavirus.

Podívejte se na video interview s Janou Šťastnou a zjistěte více. Kdoví, třeba vás inspiruje k vaší vlastní cestě…

Líbil se vám podcast s Janou Šťastnou?

Tak co se podívat na další podcasty Zábavných médií?

Třeba na takového Dana Tržila…

Nebo snad na samotného Mariana Jelínka?

These post might interest you