Kde se dá levně půjčit kamera?

18. 11. 2021

Chcete natočit video, ale nemáte techniku? Našli jsme pár míst, kde si můžete půjčit levně a hlavně rychle techniku. Dále jsme pro vás také sepsali, co všechno samotné půjčení takové techniky obnáší. Je velkou výhodou, že dnes si můžete vybrat mezi několika půjčovnami, jejichž nabídka je opravdu bohatá a je z čeho vybírat.

Proč si vůbec půjčovat techniku?

Zapůjčení kamerové techniky je praktické pro lidi, kteří mají v plánu natočit jen málo videí. Díky možnost zapůjčení kamery si tak pro svá ojedinělá videa nemusí pořizovat drahou kameru a příslušenství. Mohou si v klidu půjčit levněji veškeré vybavení, které potřebují k natáčení videa. 

Nejznámější půjčovna techniky v České republice je firma Biofilms.cz.

Kde se dá půjčit kamera a video technika?

Biofilms.cz

Jde určitě o jednu z největších půjčoven videotechniky na našem trhu, která na trhu existuje již přes 7 let. Na webových stránkách půjčovny, které jsou skvěle přehledné můžete najít všechno, co potřebujete nebo si zajet do půjčovny osobně a poptat se ochotného personálu. Najdou vám jak nejlevnější techniku, která splňuje vaši potřebu, taky vám i poradí s výběrem. Společnost také podporuje filmy ve formě sponzoringu a dále nabízí slevu studentům filmových škol, jako je FAMU nebo například filmová škola v Jihlavě. Pobočky mají v Praze a nově i v Brně. Od Biofilms si půjčujeme techniku i my a jsme s jejich službami velmi spokojeni. 

Co potřebuji k tomu, abych si půjčil techniku?

K vypůjčení techniky od Biofilms.cz si stačí vytvořit zákaznický účet a zvolit si techniku k zapůjčení. První objednávku musíte zaplatit hned při vyzvednutí. Na pobočku přijdete s dokladem totožnosti, aby si zaměstnanci ověřili, že zboží půjčují správné osobě. A pak už si jen odnesete to, co si od společnosti půjčujete. 

Fotori.cz

Fotori.cz je půjčovna, bazar a e-shop v jednom. Můžete zde techniku vypůjčit nebo si ji rovnou koupit. K zapůjčení i koupi máte možnost vybrírat z několika různých značek, od kamery značky Sony až po Blackmagic kamery. S volbou vám poradí personál klidně i telefonicky nebo na pobočce, kterou mají v Brně.

 

Vždycky super přístup a rychlé doručení. Několikrát mi ve Fotori.cz skvěle poradili. – napsal jako recenzi spokojený zákazník Martin

 

Když vám takhle vypadne objektiv z ruky a vy jen bezmocně koukáte…. je dobré mít triumfální kontakt na Fotori…žádné nasmlouvané focení není problém a pomoc s řešením… zkrátka umí vyřešit neřešitelné a vlídný individuální přístup, to mají kluci snad v krvi… – hodnotila Lucie

Co potřebuji k tomu, abych si půjčil techniku?

U Fotori.cz si rezervujte vybranou techniku a vyberte v kalendáři dobu, na kterou si techniku půjčujete. Pak už stačí techniku jen vyzvednout, je to velmi snadné.

Filmcrew.cz

Půjčovna zaměřená převážně na tvorbu filmů a techniku spojenou s jejich natáčením. Přijít vypůjčit techniku můžete přímo do jejich pražské pobočky. 

 

Perfektní zkušenost. Nejsem místní. Bezproblémové předání v neděli v poledne, nebo kdykoli jindy v jakýkoliv čas. Veškerou techniku podrobně představí a naučí jak s ní zacházet. Skvělá komunikace i podmínky. Budeme se těšit na další spolupráci– referovala VaPRO Media

 

Nejlepší zkušenosti mám s půjčovnou FilmCrew. :) Profesionální přístup, se kterým se často nepotkáte! Proto dávám zasloužených 5 hvězdiček. Kdyby to šlo, tak dám více!!! ;)  Moc děkuji a ať se daří i nadále!– napsala Daniela

Co potřebuji k tomu, abych si půjčil techniku?

Rezervujte si techniku na stránkách či přes telefon, přijďte do pražské pobočky, složte zálohu za půjčení techniky a odneste si zapůjčený stroj, nic složitého vás tu nečeká..

Jaké jsou ceny za půjčení kamery?

Jednotlivé ceny za půjčení kamery se určují za počet natáčecích dní. Čím více dní natáčíte, tím více zaplatíte. Například za půjčku Canon EOS R zaplatíte 750 Kč (bez DPH) za jeden natáčecí den (Biofilms.cz).

Kameru Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, kterou využíváme i my, si můžete vypůjčit za 900 Kč (bez DPH) za jeden natáčecí den. 

Myslete ale také na to, že abyste mohli natočit kvalitní video ve 4K budete potřebovat minimální rozpočet 5 tisíc korun, který obsahuje kameru, objektiv (případně redukci), mikrofon a stativ.

Kde si koupit kameru?

Existuje spousta e-shopů, na kterých si můžete najít techniku dle Vašeho přání. Ještě předtím, než si pořídíte svou kameru, je vhodné si nechat poradit od profesionálů. Doporučujeme Vám Megapixel.cz nebo Film-Technika.com, kde máte podporu na webových stránkách či přímo v kamenných prodejnách, kde vám ochotně, profesionálně a rádi poradí.

Alza.cz

Známý e-shop, na kterém si můžete vybrat z velkého množství filmové techniky. Pokud si nejste jisti, můžete navštívit i jejich kamenné prodejny, kde vám personál velice rád poradí. 

Megapixel.cz

Jak už podle názvu můžete vidět, tento obchod je zaměřen hlavně na foto a video techniku. Zaměstnanci Megapixel.cz mají bohaté zkušenosti s focením či natáčením a personál vždy ví, jak pomoci.

Film-technika.com

To je e-shop přímo pro kameramany a filmaře. Najít zde můžete i bazar filmové techniky, takže si můžete techniku k natáčení obstarat i za menší cenu, díky prodeji z druhé ruky.

Jak správně zachytit audio k videu? Přečtěte si o tom více.

These post might interest you