Kde získám nabídku u tvorby videí? A kde hledat lidi pro natáčení do mého projektu? [Svět tvůrců]

4. 4. 2023

Kde získat nabídku účasti na audiovizuálním projektu (nejen jako herec/čka)? Nebo, naopak – kde hledat talenty do vašeho díla? Ať už jste kreativec (nabídka), nebo videoprodukce (poptávka), zde naleznete odpověď.

Zábavná média

Kde získat nabídku v oblasti tvorby videí? – pro kreativce

Jakožto kreativce vás bude ve Světě tvůrců zajímat stránka Umělecké nabídky, kde videoprodukční společnosti přidávají své nabídky – tj. hledají umělce (snad takové, jako jste vy).

Svět tvůrců - umělecké nabídky

Svět tvůrců – umělecké nabídky

Zorientovat se zde není žádná věda. U každé nabídky vidíte užitečné informace typu kolik uchazečů se hledá a kolik již bylo reakcí na nabídku, stejně jako lokalitu a platnost nabídky. Více informací – intuitivně – získáte rozkliknutím dané nabídky. Zde se dozvíte takové důležitosti, jako:

  • Přesný popis nabídky (bude se natáčet videoklip? Reklama? Jak zhruba vypadá scénář? Co je pointou? Jaká atmosféra?)

Svět tvůrců - příklad nabídky

  • Přesný popis hledaných rolí (Hledá se herec? Svalnatý? Který se nebojí choulostivého oblečení? Nebo se snad hledá kameraman? Kterému nevadí točit ve dvě ráno? Budu to dělat zadarmo, nebo je milionový honorář? atd.)

Svět tvůrců - role - příklad

Nechybí možnost sdílení nabídky na sociální sítě, kdybyste třeba věděli, že vaši kamarádi by mohli mít o danou spolupráci zájem.

Kde hledat talenty do mého audiovizuálního díla? – pro videoprodukce/producenty

Také jako videoprodukce budete nejdříve chtít přejít na Umělecké nabídky.

Zde využijete tlačítko Přidat nabídku a zadáte detaily týkající se vaší nabídky.

Svět tvůrců - tvorba nabídky

Nezapomeňte jasně formulovat vaše požadavky i další skutečnosti: například napsat do Začátku a Konce nabídky “2023” není ideální. Stejně tak nedostatečně specifické je jako Místo (natáčení) uvést “ČR”: i “Praha” je široký pojem. Po zveřejnění už jen čekejte, až se zájemci ozvou.

Můžete také zkusit kontaktovat tvůrce přímo: a to prostřednictvím stránky Seznam tvůrců, kde stačí rozkliknout kreativce, o kterém si myslíte, že se vám bude hodit.

Související články o Světě tvůrců

These post might interest you