TOP 10 filmů roku 2020

2. 9. 2021

Pokud nevíte, co si dneska pustit ke zpříjemnění dne a máte chuť sáhnout po covidových filmech, mrkněte na našich 10 filmů roku 2020, které vám doporučujeme ke zhlédnutí.

  1. David Attenborough: Život na naší planetě

Žánr: Přírodovědný dokument

Oblíbený a známý moderátor a dobrodruh sir David Attenborouhg se ve svém dokumentu ohlíží nejen za svým životem, ale také za historií vývoje života na zemi. Upřímně truchlí nad ztrátou a vymizením divočiny, popisuje procentuální úbytek za poslední desítky let, předkládá reálný obraz dnešní společnosti dehonestující vlastní planetu a varuje před hrozící katastrofou, která naší planetě hrozí. Attenborough ale přichází i s vlastní vizí budoucnosti a optimistickým zvoláním pro celou společnost.

David Attenborough: Život na naší planetě | Oficiální stránky Netflix

  1. V síti

Žánr: dokumentární film

Česká dokumentární scéna zažila v loňském roce naprostou senzaci. Dosud tabuizované téma internetových predátorů zneužívajících na internetu mladé dívky se dostalo do povědomí všech díky tomuto šokujícímu snímku. Film totiž poukázal naprosto živě na problém, kteří mnozí ani nevedli v patrnosti anebo si nechtěli připustit, že by se jich mohl jakkoliv týkat. V síti je snímek, který i přes vážné témě přináší divákovi lehký humor, svižnost a spád děje. Existuje několik verzí filmu, a to z toho důvodu, že se jeho tvůrci snažili přednést také mladým divákům.

Plakát k dokumentu V Síti

  1. The Father

Žánr: drama

Hlavní postava, londýnský osmdesátník si absolutně nepřipouští svoji zhoršující se nemoc, odmítá také pomoc od své dcery. Posutpně ale ztrácí pojem o světě a realitě kolem, protože upadá stále hlouběji do labyrintu své nemocné mysli. Zmatený a rozrušený, na pozadí pokřivené perspektivy a jeho rychlého, srdcervoucího a mentálního úpadku začíná ztrácet kontakt s okolním dění a snaží se procházet cestou současnosti a minulosti. Filmový snímek, ve kterém exceluje sir Antony Hopkins a Olivia Colman.

The Father (2020) | Recenze | MovieZone.cz

  1. Chicagský tribunál

Žánr: soudní drama

Film, který rekonstruuje soudní proces se skupinou aktivistů a demonstrantů. Původně zamýšlený pokojný protest proti sjezdu demokratů se změnil totiž ve vlnu střetů a násilí mezi demonstrujícími a policií. Hlavní organizátoři protestu byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který poté následoval, je brán jako jeden z nejznámějších v americké historii.

Snímek z filmu Chicagský tribunál

  1. Šarlatán

Žánr: životopisné drama

Poutavé životopisné drama výjimečného muže Jana Mikoláška proslulého svými léčitelskými schopnostmi nepodporovanými dobovými událostmi. Příběh vychází ze skutečného osudu léčitelé, na kterého se během několika desítek let obraceli s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech vrstev společnosti, včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek díky svému nadání a bez jakéhokoliv lékařského vzdělání dokázat diagnostikovat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani zkušení doktoři nevěděli rady. Mimořádné schopnosti a nadání byly však vykoupeny bojem s jeho vnitřními vlastními démony, proto se hlavní postava uchylovala k léčitelství, aby tak před nimi utekla.

Šarlatán (2020) | ČSFD.cz

  1. 1917

Žánr: válečný film (první světová válka)

Dva mladí vojáci v době první světové války musí vlastní pomocí překonat nepřátelské území a doručit tak vzkaz, který může zachránit smrtícímu útoku na stovky vojáků (mezi nimiž je i bratr hlavní postavy). Perfektní snímek natočený na jeden nepřerušený záběr, který diváka nepochybně vtáhne do děje a navíc se jedná o film, který je z doby první světové války, těch obecně moc není.

Voják z Filmu 1917

  1. Gentlemani

Žánr: komediální gangsterka

Na úrovni a sofistikovaná komedie od známého Guye Ritchieho podává příběh britského drogového krále, který se snaží prodat své vybudované impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů. Sázkou na jistotu, že nebudete koukat na špatný film je kromě režiséra také hlavní postava drogového kápa v podání Matthewa McConaughey. I když je postava sama o sobě záporná, tak v podání klasického britského pojetí plného kriminálníků a gaunerů divák prostě začne drogovému králi fandit.

Gentlemani

  1. Tenet

Žánr: Akční sci-fi thriller

Hlavní agent se pokouší odvrátit hrozbu, která přichází z budoucnosti. Hlavní zbraní hrdiny tohoto akčního sci-fi thrilleru je jediné slovo – TENET. Ve světě mezinárodní špionáže plné temnoty tak bojuje o záchranu celého světa. Pouští se do extrémně komplikované mise, ve které pro časoprostor našeho vnímání neplatí pravidla tak, jak je známe my.

TENET | ManIn

  1. Neviditelný

Žánr: hororový sci-fi thriller

Cecilia, hlavní hrdinka příběhu pochopí, že chodí s psychopatem ve chvíli, kdy už je na řešení klidnou cestou pozdě. Tak jí zbývá jediný způsob, protože si uvědomuje, že chce-li přežít, musí utéct. Útěk se jí podaří a když se po letech dozví, že bývalý partner její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, konečně si oddychne a začne znovu svobodně žít. Zní to jako klidný příběh, ale Cecilii se začnou dít divné věci a skutečnosti kolem ní napovídají tomu, že vedle ní pravděpodobně žije někdo neviditelný a chce ji připravit o všechno, na čem jí kdy v životě záleželo. Na druhou stranu si ale také Cecilia připouští, že se možná jenom zbláznila. Začíná tak její boj s vlastní hlavou a neviditelným protivníkem.

Hlavní role filmu Neviditelný

  1. Moje učitelka chobotnice

Žánr: přírodovědný dokumentární

Během natáčení pod mořskou hladinou vznikne nečekané přátelství mezi filmařem a chobotnicí. Díky ní tak filmař nahlédne do zákoutí tajemného světa pod mořskou hladinou a chobotnice mu poodhalí tajemství chaluhového lesa u břehů jižní Afriky.

Moje učitelka chobotnice (2020) | Trailery | MovieZone.cz

 

These post might interest you